Magamról

Sziasztok Kőrösiné Heni vagyok.

Számtalan egészségügyi problémám több, mint 100 kg túlsúlyom pár évvel ezelőtt arra késztett, hogy életmódot váltsak.
2019 decemberében kiderült, hogy gyomorproblémáim mögött egy krónikus gyulladás, 3 fekély, GERD áll amit egy visszatérő Helicobater fertőzés okoz. Innentől a receptek már zsír/fűszerszegény módon vagyis gyomorkímélő módon készülnek. Sajnos a neten nagyon kevés az gyomorkímélő recept, ezért remélem, hogy ezzel is tudok segíteni azoknak, akinek hozzám hasonló problémája van, legyen akár egy savas reflux ami bizony minden túlsúlyos embert érint. Ezek a problémák kitartással és megfelelő diétával tünetmentessé tehetőek. Természetesen gyógyszert elhagyni csak orvosi utasításra szabad, Én is így tettem le a legnagyobb dózisú savcsökkentőt 5 hónap alatt. Ma már szerencsére tünetmentes vagyok egészen addig amíg étteremben be nem választok valami fűszeres ételt.
Emellett januártól Inzulinrezisztens diétát tartok, így minden recept végén feltüntetem a felszívódási arányokat és, hogy melyik napszakban lehet IR betegeknek fogyasztani, mert bár minden recept IR kompatibilis azért a nap folyamán nem ehetőek bármikor.

Mivel sok munkám van egy recept elkészítésében, fényképezés, megírás, kiszámolás és a tanácsok leírása, ezért nagyon kérek mindenkit, ha tetszik a receptem azt csak az Én linkemmel ossza meg. Vagy, amikor elkészíted a receptet tegyél mellé egy hivatkozást a receptem linkjével. Ezért végtelen hálás lennék.

Kívánok mindenkinek sikeres életmódváltás, és ami a legfőbb jó egészséget !

Kőrösiné Heni
Diétás gasztroblogger

2020. január 22., szerda

Zabpelyhes aranygaluska

Egészséges aranygaluska receptet kértek tőlem, szerencsére nem volt nagy cucc megcsinálni, nagyon ficsi-puha lett. Kíváncsi vagyok kritikus gyerekemnek, hogy fog tetszeni..



Aranygaluska hozzávalói: 
150 g zabpehely finomra darálva
50 g fehér tönköly liszt
2 tojássárgája
60 g kefír
1,5 dl tej
2 kk instant élesztő
1 ek 4x-es erősségű édesítőszer
30 g durvára darált dió
(nem kell hozzá sem vaj sem olaj!)

A liszteket elkeverem, hozzáadom a tojássárgáját, édesítőszert, kefírt.
 A tejet langyosítom hozzáadok 1 tk liszt keveréket és az élesztőt, felfuttatom és a fenti alaphoz adom.
Az egészet alaposan elkeverem kanállal, egy nagyon lágy masszát kapsz.

Hagyd az egészet 15 percig dagadni, majd keverd át alaposan kanállal, mintha tojást vernél fel bundás kenyérhez. Megint hagyd a konyha pulton még 30 percet.

Melegítsd elő a sütőt 190°C-ra. Margarinnal kenj ki egy kicsike edényt vagy jénait, az enyém kicsit nagyobb egy sültes tányérnál és a közepére nem jutott a tésztából, úgyhogy tényleg nem kell nagy.
Szilikonlapot szórd le egy marék tönköly liszttel, kanállal szedd rá a masszát, ami már kicsit masszívabb, de még mindig ragacsos, olyan gitt szerű. Pont ilyennek kell lenni, ahhoz, hogy puha legyen a végén.
Szórd meg a massza tetejét pici liszttel, majd egyet hempergess rajta, hogy mindenhol lisztes legyen és rúd formájú, ne dögönyözd agyon liszttel, hidd el minden jó lesz. Széles késsel vágj le róla 8 darabot. hempergesd meg a lisztbe óvatosan, majd gömbölygesd meg a tenyereden. Lágy a tészta, ne nyomkodd csak lazán, tedd a kivajazott edénybe.
Szórd meg darált dióval, mehet a sütőbe 190°C-ra 35 percre. 


Közben készítsd el a sodót.

Hozzávalók:
1 tojássárgája
1 ek 4x-es erősségű édesítőszer
2 púpos ek finomra darált zabpehely
3 dl tej
pici vanília vagy aroma

Keverd is. Folyamatos keverés mellett főzd fel. Vigyázz, nehogy leégjen, én sokszor levettem a hőről és csak úgy a levegőben kevergéltem. 







Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése