Magamról

Sziasztok Kőrösiné Heni vagyok.

Számtalan egészségügyi problémám több, mint 100 kg túlsúlyom pár évvel ezelőtt arra késztett, hogy életmódot váltsak.
2019 decemberében kiderült, hogy gyomorproblémáim mögött egy krónikus gyulladás, 3 fekély, GERD áll amit egy visszatérő Helicobater fertőzés okoz. Innentől a receptek már zsír/fűszerszegény módon vagyis gyomorkímélő módon készülnek. Sajnos a neten nagyon kevés az gyomorkímélő recept, ezért remélem, hogy ezzel is tudok segíteni azoknak, akinek hozzám hasonló problémája van, legyen akár egy savas reflux ami bizony minden túlsúlyos embert érint. Ezek a problémák kitartással és megfelelő diétával tünetmentessé tehetőek. Természetesen gyógyszert elhagyni csak orvosi utasításra szabad, Én is így tettem le a legnagyobb dózisú savcsökkentőt 5 hónap alatt. Ma már szerencsére tünetmentes vagyok egészen addig amíg étteremben be nem választok valami fűszeres ételt.
Emellett januártól Inzulinrezisztens diétát tartok, így minden recept végén feltüntetem a felszívódási arányokat és, hogy melyik napszakban lehet IR betegeknek fogyasztani, mert bár minden recept IR kompatibilis azért a nap folyamán nem ehetőek bármikor.

Mivel sok munkám van egy recept elkészítésében, fényképezés, megírás, kiszámolás és a tanácsok leírása, ezért nagyon kérek mindenkit, ha tetszik a receptem azt csak az Én linkemmel ossza meg. Vagy, amikor elkészíted a receptet tegyél mellé egy hivatkozást a receptem linkjével. Ezért végtelen hálás lennék.

Kívánok mindenkinek sikeres életmódváltás, és ami a legfőbb jó egészséget !

Kőrösiné Heni
Diétás gasztroblogger

Imminerősítő tippek- Gyömbér tea

Gyömbér


A gyömbért, már 300 éve ismerik és használják füszernövényként, az egyik legrégebbi növény amit orvoslási célokra elkezdtek használni.
Gyomor nyugtató, görcsoldó, hányinger csökkentő hatása miatt mértékkel gyermekek és kismamák számára nagy segítség. Náthás megbetegedésekben támogatja az immunrendszert gyulladáscsökkentő hatásával, emelett izületi megbetegedésekben is nagyon hatásos.
Méregtelenítő hatása révén tisztítja és szebbé teszi a bőrt.
Magas C-vitamin tartalma mellett 17 mg Kálciumot is tartalmaz.
A legújabb Japán kutatások szerint szabályozza a stressz álltal keletkezett kortizol szintjét. Ez a hormon felelős többek között a hasi zsírpárna kialakulásáért.

Bármilyen hasznos és sok oldalú növény is a gyömbér 4 g-nál nem szabad belőle többet fogyasztani belőle naponta, mert gyomorgörcsöt okozhat. Ez az kb adag kb három haránt ujj széles gyömbérnek felel meg. Igen intenzív, csípős íze van nagyobb mennyiségben, persze van aki pont ezt szereti.

Gyömbérteát, ahogy az összes többi gyógyhatású növényt csak kúra szerűen szabad használni, egy hét után tartsunk szünetet és ne forraljuk, mert a benne lévő vitaminok tönkre mennek, inkább csak meleg vízben áztassuk egy délelőtt vagy egy éjszaka.

Gyömbér csípős ízét ellensúlyozni lehet mézzel, aki cukorbeteg vagy inzulinrezisztens az inkább édesítőszerrel ígya. Én például magában szoktam citrommal, fahéjjal, de a legfinomabb naranccsal.

Narancsos gyömbérteám:
1 db narancs
1 rúd fahéj
2 szelet gyömbér (együtt 1 harán ujj)
2-3 dl meleg víz (nem lobogó forró)
Méz vagy édesítő ízlés szerint (én nem használok teába)

2 szelet narancsot facsarj a bögrébe, tedd bele a rúd fahéjat. Reszeld bele az egyik szelet gyömbért a másikat hagyd egészben. Öntsd fel meleg vízzel és hagyd állni délelőtt vagy egy éjszakára. Én reggel szoktam megcsinálni és délután amikor ráérek csak kortyolgatom.
Ahogy a képen is látszik ez nem az a tipikus hű, de szép sárga agyonfőzőtt és már semmi hatóanyagot nem tartalamzó, de dugig tömött mézzes gyömbéres tea. Ez egy látszólag szolíd teácska viszont garantáltan sokkal hatásosabb a neten villógó társainál.
A maradék narancsot mellé eszem, mint a kávé mellé a kekszet.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése